Michal Kavalčík

Michal Kavalčík dříve známý pod přezdívkou Ruda z Ostravy je český herec, zpěvák a moderátor.

Vystudoval Ostravskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický. Účinkoval v muzikálech Dracula, Evita, Hamlet a Krysař, v současnosti hraje v muzikálech Cikáni jdou do nebe (titulní role Lojko Zobara)  Od 18 let pracuje jako rozhlasový moderátor, v současnosti na stanici Radio Kiss. Do povědomí veřejnosti se dostal účastí v pořadech Na stojáka a X Factorpod přezdívkou Ruda z Ostravy. S pomocí Noisebrothers vytvořil hudební klip „Markéta“ – parodie na píseň „Falling Slowly“, s Martinou Pártlovou a s pomocí Janka Rubeše a United labels, SE, zase klip „Ostrava“, který paroduje píseň „Empire State of Mind“ od Jay-Zho a Aliciy Keys.

Účinkoval v rámci Letních Shakespearovských slavností v Ostravě v roce 2012 jako Kotrba, mladík z vesnice, a to ve hře Marná lásky snaha.

V roce 2012 účinkoval v pořadu Vtip za stovku televize Barrandov, začátkem roku 2013 pak v pořadu České televize Týden v tahu.

V roce 2011 zazpíval na Frekvenci 1 na oslavu vítězství Petry Kvitové na Wimbledonu píseň Každý ti to Petro závidí (předělávka písně Každý mi tě lásko závidí od Michala Davida). V roce 2013 nazpíval s Yettym píseň Cysta, která paroduje píseň Cesta od skupiny Kryštof s Tomášem Klusem.

Jeho partnerkou byla Veronika Arichteva.