Martin Dejdar

Martin Dejdar, populární český herec a moderátor.

Populární český herec, moderátor, producent, několikanásobný držitel cen TýTý aANNO, držitel ceny Český lev za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli ve filmuUčitel tance, se narodil v roce 1965.
     Vystudoval DAMU v roce 1987. Poté nastoupil do pražského divadla Studio Ypsilon, ale hostoval i v jiných pražských divadlech. V Ypsilonce hrál mimo jiné ve hrách Vosková figurína, Sebevrah, Tak jako tak, Matěj Poctiv, Bůh, Amerik, Mozart, Horké to někdo rád.
     Objevil se i v televizních pohádkách a inscenacích: Komu straší ve věži, Husarská čest, Zlatý ostrov, Pes v zahradě, Lék pod kůži, Pofoukej mi jahody, Stvoření světa a další. Největší popularitu získal jako moderátor rádia Golem a různých TV pořadů (Kontakt, Šance, Vaše velká premiéra, Na vlastní nebezpečí, Ptákoviny).
     Ve filmu debutoval již v roce 1985 v povídkovém snímku Milana Muchny Zelená léta, ovšem pravou přízeň si získal až o osm let později postavou Bejbyho v muzikálové komedii Šakalí léta.            Velké hlavní role vytvořil poté ve snímcíchAmerika, Učitel tance a Zdivočelá země (sestříhaná verze TV seriálu). Velkou charakterní roli mu nabídl režisér M.Luther v šestidílném seriálu o českých emigrantech podle námětu Pavla Kohouta Konec velkých prázdnin.
Začátkem roku 1998 Martin dotočil drama The Manor (Panství), které koprodukoval a také v něm ztvárnil hlavní mužskou roli. Jako producent a herec pak pokračoval filmem Eliška má ráda divočinu, který měl premiéru v roce 1999.
     Exceloval hlavní rolí v seriálu Zdivočelá země, který odvysílala Česká televize poprvé v roce 1997 a v únoru 2011 dotočí čtvrtou a závěrečnou řadu tohoto vysoce ceněného díla.
     Mezi jeho poslední filmy patří slovenský historický film Cinka Panna (2008) v režii Dušana Rapoše, filmové drama Bastardi 2 (2011) a film Hranaři (2011).

Již několik let mohou diváci Martina spatřit nejen na představeních divadla Ypsilon(www.ypsilonka.cz), na obrazovkách TV Nova v sitcomu Comeback v roli Ozzáka, či v pořadu pro děti Studio kamarád (ČT 1). Martin je také výraznou osobností dabingu, jako Bart Simpson k divakům dokonce promlouvá již po 20. let.
     V neposlední řadě je autorem a jedním z hlavních aktérů charitativní hokejové show HC OLYMP, v které účinkuje řada populárních osobností z oblasti kultury, sportu a politiky. 

     V roce 2011 přijímá nabídku TV PRIMA a TV JOJ a zasedá v porotě největší světové televizní show Česko Slovensko má talent, která v roce 2012 pokračuje dalším ročníkem.